همه چیز در مورد اکستنشن مو
همه چیز در مورد اکستنشن مو

همه چیز در مورد اکستنشن مو

همه چیز در مورد اکستنشن مو

 

داشتن موهای پرپشت و بلند، آرزوی خیلی‌ها، به ویژه آنهایی است که موهایی ضعیف یا کم پشت دارند. برای پرپشت و پرحجم شدن موها روش های زیادی مثل استفاده از داروهای گیاهی، شامپوهای مخصوص، انواع سرم و بوسترها و حتی کلاه گیس وجود دارد که تجربه آن ها برای برخی موفقیت آمیز و برای بعضی ها بی فایده بوده است.

اما چند سالی می شود که اکستنشن کردن مو در ایـران باب شده است. اکستنشن مو به معنای نصب موی شاخه ای طبیعی به ریشه موی سر برای بلند کردن موی کوتاه  یا حجم دادن به موهای کم پشت یا اضافه کردن مش و های لایت در بین موی سر است.

امروزه روش های زیادی برای نصـب اکستنشن وجود دارد، که در این مطلب با آنها آشنا خواهیم شد و همچنین به شیوه نگهداری و مراقبت از آنها هم خواهیم پرداخت.

 

اکستنشن سرد: برای وصل کردن موی مصنوعی به ریشه مو از یک نوع چسب بی رنگ و گیاهی به نام کراتین استفاده می‌ کنند. در این روش ریشه و پیاز مو تماس کمتر با موی اضافه دارند. و تا وقتی ریشه موها لمس نشود اکستنشن، قابل تشخیص نیست.

 

رینگ: این روش با رینگ و فشرده کردن مو داخل رینگ حلقه ای انجام می شود البته این شیوه بر روی موهای ضخیم بهتر جواب می دهد.

همه چیز در مورد اکستنشن مو
همه چیز در مورد اکستنشن مو

 

اکستنشن گرم: در این روش هم مثل اکستنشن سرد، از کراتین استفاده می کنند اما با این تفاوت که برای چسباندن موی اضافه از پنسی گرم‌شده استفاده می‌کنند تا با کمک کراتین به موی اصلی وصل شود.

 

استفاده از کلیپس: در این مدل موهای اضافه را با گیره یا کلیپس به راحتی به موی اصلی متصل می کنند.

 

همه چیز در مورد اکستنشن مو
همه چیز در مورد اکستنشن مو

اکستنشن برای مو ضرر دارد؟

اگر دلتان موهای پرحجم و بلند می خواهد، اما نگران عواقب اکستنشن کردن هستید و می ترسید همین میزان مویی هم که دارید را از دست بدهید،  باید قبل از هر تصمیمی خوب تحقیق کنید و جنس موی خود را دقیق بشناسید.

اکستنشن مو یا از موی طبیعی افراد  درست می شود یا مصنوعی و تولید کارخانه هاست. اکستنشن های طبیعی، ماندگاری بهتری دارند و به مرور کرک دار یا زبر نمی شوند، بهتر رنگ می گیرند و شست و شوی آنها محدودیتی ندارد.

برای اکستنشن کردن، حتما باید به تناسب جنس و حالت آن با موهای طبیعی خودتان اهمیت بدهید. فر یا صاف بودن موها و ضخیم یا نازک بودن تارها مواردی هستن که برای طبیعی بودن اکستنش باید مورد توجه قرار بگیرند.

به طور کلی، اگر اکستنشن مو کیفیت مطلوب و جنس مناسبی داشته باشد و توسط فردی حرفه ای لا به لای موی سر با تقسیم بندی صحیـح نصب شود، به مو آسیب زیادی وارد نخواهد کرد. به شرط اینکه برای مدت طولانی روی سر نماند. چرا که وزن این موهای اضافی در طولانی مدت ممکن است به ریشه مو آسیب وارد کند و دچار ریزش موی کششی شوید.

کسانی که سردردهای میگرنی دارند، احتمال دارد  پس از اكستنشن دچار سردردهای شدیدتری شوند، به همین خاطر باید سعی کنند از موهای سبکتر و کم حجم تری استفاده کنند.

 

همه چیز در مورد اکستنشن مو
همه چیز در مورد اکستنشن مو

راه های مراقبت از موی اکستنشن شده

اگر قصد رنگ کردن موهایتان را دارید، بهتر است قبل از اکستنشن کردن دست به کار شوید.

رنگ کردن موهای اکستنشن شده تان را بهتر است به یک آرایشگر مجرب بسپارید.

یرس یا شانه نرم و دندانه درشت مخصوص موهای اکستنشن شده، تهیه کتید و بر خلاف شانه کردن موهای معمولی، موهای اکستنشن شده را باید به آرامی از سمت ساقه به ریشه به صورت پلکانی، شانه بزنید.

سعی کنید همیشه موهایتان را براشینگ شده، مرتب و تمیز نگه دارید. موهای اکستنشن شده اگر کرک شوند و گره بخورند، به سختی ترمیم می شوند.

تا جایی که ممکن است از پوش دادن موهای اکستنشن شده خودداری کنید چرا که باعث گره خوردن، نامرتبی و بد حالت شدن این موها می شوند.

روزهای اول پس از اضافه کردن مو، ممکن است پوست سرتان خارش بگیرد، باید برای مدتی تحمل کنید تا سرتان به حجم موهای جدید عادت کند. خاراندن سر ممکن است منجر به باز شدن اکستنشن ها شود.

موهای اکستنشن شده نباید طولانی مدت در معرض نور خورشید و آلودگی هوا قرار بگیرند.

 

 

پاسخ دهید